Umělecká perníkářka Dana Holmanová připravila velikonoční kolekci perníků zdobených modrotiskem, plátky včelího vosku, kukuřičným šustím, i zlatými nitěmi. O svých perníkových kreacích si povídala s redaktorkou Ivanou Bernáthovou.

V Městském muzeu a galerii v Lomnici nad Popelkou už to na začátku dubna voní velikonočními perníky. Vystavuje tam Dana Holmanová, která z perníkového těsta vytváří doslova umělecká díla.

Pokoji neoklasicistního Šlechtova domu, kde muzeum sídlí, se s ní prošla redaktorka Ivana Bernáthová. Zaujaly ji hlavně zcela ojedinělé techniky zdobení s použitím plátků včelího vosku, kukuřičného šustí, zlatých nití a modrotisku. Poslechněte si to v reportáži.

Na výstavu nazvanou Když muzeum voní perníkem můžete do lomnického muzea přijít až do 24. dubna.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

1.Perníková Škola

Staňte se Mistrem perníku!
První perníková škola

Získejte více informací. Škola se rychle plní.