20 února, 2024

Milí perníkoví přátelé,
všimli jste si už někdy perníkového těsta?

No samozřejmě, že ano 🙂 Slyším, jak říkáte: ,,z čeho jiného bychom asi tak ty perníky měli dělat, že? Takže co je to za nesmyslnou otázku?”
Přesto se ptám docela vážně.

Zdobení je to nejvíc

Ano, naprostou většinu z vás k perníčkům určitě přitáhlo zdobení s nepřeberným množstvím krásných vzorů a technik, do kterých se s nadšením pouštíte.

Možná je to i jinak

Možná jste ale trochu přehlédli, že perníkové těsto je krásné už samo o sobě. Možná jste si ještě nestačili všimnout, že je to až neuvěřitelně tvárný a inspirativní materiál, který nabízí spoustu možností, jak s ním kreativně pracovat.

Můžete jej nejenom nejrůznějším způsobem vykrajovat ale také skládat, překládat, stáčet nebo podkládat. Dokonce se obejdete i bez formiček - postačí vám obyčejné “rádýlko” (čili krájecí kolečko) a ostrý nůž. Nejvíc ovšem potřebujete tvůrčí nadšení a zvědavost, co vám z toho asi vznikne.

Každý kousek

Když popustíte uzdu své fantazii, dokážete i z těch nejmenších a zdánlivě už neupotřebitelných zbytečků těsta vytvořit originální kousky, kterým po upečení postačí minimální dozdobení, případně je nemusíte zdobit vůbec.

Doufám, že jsem i ve vás probudila vaši zvědavost :). V každém semestru Perníkové Školy jsou právě touhle částí děvčata nadšená. Vždy se hned při příštím pečení se na těsto dívají novýma očima.

Zkuste to i vy! Můžete sami nebo se mnou. Již za pár dnů se můžete zúčastnit VIP Relax víkendu, kde společně budeme zdobit.

Přeji hodně úspěchů ve vašem perníkovém tvoření 🧡

PS: VIP Relax Víkend v Javorském Mlýně
Více zjistíte zde: https://pernikovaskola.cz/vikend-jaro/

Online Perníková Škola
Vyhněte se potížím s recepturami na těsto, na polevu a vstupte ihned do online perníkové školy.
Od prvních krůčků po dokonalá díla. Vše na jednom místě.