20 února, 2024

Milí perníkoví přátelé,

všimli jste si už, jak velice důležité jsou maličkosti? Jak drobný detail umí doslova divy? Jak třešinka rozhodne o tom, který kousek dortu si vybereme?

Určitě ano :).

A u perníčků, zejména u jejich zdobení, to platí zrovna tak. Stačí drobnost a z řadového kousku se vyloupne dílko hodné mistrovské ruky. Té vaší, samozřejmě.

Takové maličkosti nemusejí být nikterak složité nebo technicky obtížné. Rychle je zvládne i začínající perníkářka a vy zkušenější a zkušené se pak můžete opravdu “rozjet” naplno ve své perníkové tvorbě.

Dnes mám pro vás tip, co se zbytkem polevy

Jistě každé z vás občas zbývá trochu polevy. Vezměte si kousek fólie nebo alobalu a nazdobte si na něj jednotlivě větší kapky. Nechte důkladně proschnout. Pak je sloupněte a uložte v suchu.

Plastické kvítky z nich vytvoříte tak, že je budete jako okvětní lístky usazovat už přímo na perník do čerstvě nazdobeného středu tak, aby jejich větší část zůstala volně ve vzduchu.
Malá obměna - místo kapek si obdobným způsobem vytvořte srdíčka či vějířek (spojením dvou nebo tří kapek).
Na další varianty jistě přijdete sami, protože fantazii při zdobení se meze opravdu nekladou.

A pokud se vám nedaří z vaší polevy vytvořit to, co vidíte na obrázcích, není to vaší nešikovností ale polevou! Zkuste si připravit polevu, se kterou zdobím já už drahnou řádku let. Najdete jí v mé Online Perníkové Škole.

Přeji hodně úspěchů ve vašem perníkovém tvoření

Online Perníková Škola
Vyhněte se potížím s recepturami na těsto, na polevu a vstupte ihned do online perníkové školy.
Od prvních krůčků po dokonalá díla. Vše na jednom místě.