25 listopadu, 2011

Líbí se vám? Klikněte a sdílejte

Počet zobrazení: 37

První adventní neděle připadla letos na 27. listopadu. V jejím podvečeru bychom měli rozsvítit první ze čtyř svící na adventním věnci. Co to vlastně advent je, co znamená?

Slovo samo pochází z latinského adventus - tedy příchod (křesťané očekávají narození Ježíška) syna Božího a dokonce očekávají i jeho druhý příchod a Poslední soud. Církevní rok dokonce adventem začíná.

Advent by měla být doba tichého usebrání, přemýšlení nad sebou samými a svými skutky a také očekávání a radosti z narození vyvoleného... Víte, jak daleko sahá historie adventního věnce? Co vše se s Adventem pojí? Poslouchejte...

K Adventu a tradici českých vánoc neodmyslitelně patří po staletí také perníčky - nejpozději první adventní neděli by to proto mělo doma zavonět právě jimi. Slávka Brádlová si pozvala odbornici, která přípravu perníčků předvádí i na výstavách - Danu Holmanovou.

A přidáme i recept na výborné perníčky: 1 kg hladké mouky, 30 dkg cukru moučky, 25 dkg medu rozmíchaného v osmině litru vlahé vody, 1 vejce a 3 žloutky, lžíce kakaa, lžíce perníkového koření a jako kypřidlo lžička amonia - cukrářského droždí - dá se koupit. Dobře propracovat tužší těsto, zabalit, nechat 4-5 dnů odležet, pak odebírat po částech, znovu propracovat, válet a vykrajovat...

Autorka: 

PhDr. Dana Holmanová
Lektorka perníkového umění
Zakladatelka 1. Perníkové Školy

"Perníčky jsou naší národní tradicí, kterou nám závidí celý svět.
Pusťte se s radostí do pečení a zdobení a uvidíte sami, že je to více než jen koníček. Je to láska na celý život. Pro vás i pro všechny mlsaly kolem vás."

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Staňte se Mistrem perníku!
První Perníková Škola

Získejte více informací. Škola se rychle plní.