20 února, 2024

Jak zaručit, že vaše perníčky budou měkké a chutné

Ahoj všem milovníkům perníčků!

Dnes se podíváme na jednu z nejčastějších výzev při pečení perníčků: jak dosáhnout toho, aby byly krásně měkké a lákavé. Moje kamarádka nedávno pekla perníčky podle "nejjistějšího" receptu, ale i přes to se jí zdály tvrdé. Znám ten pocit, když se těšíte na měkký, voňavý perníček a on je tvrdý jako kámen. Ale nebojte, mám pro vás řešení!

Klíč k měkkým perníčkům

1. Pečení: Perníčky v troubě netrapte příliš dlouho. Pro malé perníčky postačí zhruba 6-7 minut v závislosti na vaší troubě. Jakmile je vyndáte, okamžitě je přesuňte na rovnou podložku, aby se zastavil proces pečení.
  2. Skladování: Perníčky potřebují k udržení měkkosti určitou vlhkost. Skvělou volbou jsou plastové krabičky, které pomáhají udržet optimální vlhkost.

Co dělat, když jsou perníčky příliš tvrdé?

Pokud vaše perníčky přece jen tvrdnou, můžete vyzkoušet tyto triky:

• Jablko nebo krajíc chleba: Někdo přísahá na jablko nebo krajíc chleba vložený do krabičky s perníčky. Tyto přírodní zvlhčovače pomáhají navrátit perníčkům potřebnou vlhkost.
  • Sklenička s vodou: Postavte k perníčkům uzavíratelnou skleničku s vodou, ve které jsou otvory v víčku. Tento způsob pomůže vlhkosti rovnoměrně se rozprostřít.
  • Parní lázeň: Pro rychlejší změkčení zkuste perníčky naskládat na "pařáček" a přiklopit pokličkou. Neohříváme! Za hodinku nebo dvě by měly být krásně měkké.

Věřím, že s těmito tipy budou vaše perníčky pokaždé dokonale měkké a chutné. A nezapomeňte, právě teď máte možnost získat Online Perníkovou Školu s výraznou slevou. Přejeme vám hodně úspěchů a radosti při vašem perníkovém tvoření!

S láskou k pečení,
🧡 Dana Holmanová